Sakarya’dan tatilcilere uyarı: O tarihte dalga boyuna dikkat!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz’de önümüzdeki 3 günde RİP akıntısı ve yoğun dalga beklentisi olduğu için Karasu, Kocaali ve Kaynarca’daki sahillere kırmızı bayrak çekileceğini açıkladı ve tatilcileri uyardı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Karadeniz sahillerinde yarından itibaren riskli bir sistemin etkili olması beklendiği bildirildi.

Günübirlik tatilciler ve Türkiye’nin dört bir yanından sahillerimize gelecek olan vatandaşların 27 Temmuz’dan 30 Temmuz’a kadar (perşembe, cuma, cumartesi) hava koşulları denizdeki durumun tehlikeli bir hal almasına neden olabileceğinin altı çizilen açıklamada, “Özellikle 27 Temmuz Perşembe günü dalga boyunun 1 metreyi aşması ve kuvvetli RİP akıntısının etkili olması bekleniyor. Belirtilen tarihlerde ekiplerimizce sahillere kırmızı bayrak çekilecek ve vatandaşlar denize girişlerin tehlikeli olduğu konusunda uyarılacaktır. Büyükşehir’imiz 54 kilometreyi ve 3 ilçeyi kapsayan sahil şeridinde teyakkuz halinde. Lütfen uyarıları dikkate alalım” ifadeleri yer aldı.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir