Gaziantep’te bin 27 çocuk erkekliğe ilk adımı attı… Çeyrek altın ve bisikletleri kaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce Gaziantep Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle sünnet ettirilen 1027 çocuk için ‘Sünnet Şöleni’ düzenlendi.

GAZİANTEP (İGFA) –  Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nde GBB Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen şölende, 1027 çocuk için çeyrek altın ve bisiklet dağıtımı yapılırken, kurulan özel oyun parkında sihirbazlık ve çeşitli sahne gösterileri organize edildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, etkinlikte yaptığı konuşmada, çocuklara sünneti öğretmek, onları güzel yetiştirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. 

Çocukları hijyenik şartlarda, sağlıklı şehrin şartlarında sünnet ettiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Hep birlikte çok güzel çalışma yapıldı. Sünnet çocuklarımıza hediyeleşmek sünnet dedik ve bisikletler hediye ediyoruz. Güle güle kullanın” diye konuştu.

VALİ DAVUT GÜL’DEN ÇOCUKLARA FORMA MÜJDESİ!

Gaziantep Valisi Davut Gül ise organizasyondan dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkürlerini sunarak, “1027 tane evladımız var. Bunların spor yapabilmeleri için Gaziantep spor formalarını da biz hediye edeceğiz, hayırlı uğurlu olsun. Sayın Fatma Şahin öncülüğünde Gaziantep’in spor şehir olması kültür şehri olması daha yaşanabilir bir hale gelmesi için sizlerle birlikte çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

GÜL: BAŞKAN ŞAHİN ÖNCÜLÜĞÜNDE MUTLULUĞA TANIK OLUYORUZ

Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, bugün çok mutlu olduklarını dile getirerek, “Çocuklarımız için çok önemli bir adım atarak, güzel hayırlı bir günde beraberiz. Rabbim mürüvvetlerini göstersin, acılarını göstermesin, bahtları açık olsun. Ülkemizin, milletimizin İslam aleminin bahtı hep iyi olsun, sağ olun, var olun. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in öncülüğünde güzelliğe, mutluluğa tanık oluyoruz. Bir sünnetin ihyasını hep beraber görüyoruz. Yavrularımızın bu mutlu günlerini görüyoruz. Bisikletlerine de hayırla binsinler inşallah” diye konuştu.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir