Bin 250 kente Kaleiçi mektuplu tanıtım

Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni yerler, kültürler ve insanlar keşfetmek isteyenleri Antalya’ya çekmek ve yaşayan antik kentler ağı oluşturmak için sürdürdükleri çalışmaların en büyük halkası Kaleiçi Oldtown Festivali’nin 8’incisinin 12-15 Ekim tarihlerinde yapılacağını söyledi.

ANTALYA (İGFA) – Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 8’inci festival için bin 250 kente tanıtım mektubu yolladıklarını söyledi.  

Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nin bugün 12 ay turizmin devam ettiği bir destinasyon haline geldiğini söyleyen Başkan Uysal, Kaleiçi esnafıyla yapılan toplantılar, farklı kurum ve kuruluşlarla iş birlikleriyle Kaleiçi’nin kurallı bir merkez haline geldiğinin altını çizdi. 

Bu sürecin en önemli halkası olan Kaleiçi Oldtown Festivali’nin de artık bir Antalya markasına dönüştüğünü aktaran Başkan Uysal, 8’inci festival için dünyanın farklı noktalarından bin 250 şehre tanıtım mektubu ulaştırdıklarını söyledi. Uysal, mektupta, Festivalin, forumla birlikte yaşayan antik kentlerin sorunlarının tartışıldığı, ortak bildirilerin imzalandığı, tarihi ve kültürel mirasın korunması, gelecek nesillere aktarılması konusunda farkındalık oluşturan bir kimliğe sahip olduğunun ifade edildiğini söyledi.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir