Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Yalova İl Beyliği Açıldı

Açılışlarına tam gaz devam eden Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Trabzon Ocağının açılışı sonrası, Yalova il ocağının açılışı ile Türkiye genelindeki Ocak sayısını otuza yükseltti.

Yalova İl Beyliği’nin açılışına Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci öncülüğünde, 7 Mayıs 2023 tarihinde Yalova İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleşti.

Açılışı yapılan Yalova İl Beyliği’nin Kurucu İl Başkanı Hanife Zeynep Dursun başkanlığında, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanları ve üyeleri, vatandaşların katılımı ile yapıldı.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI’NIN 30. İL BEYLİĞİ, YALOVA’DA AÇILDI

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunması sonrası, “YA DEVLET ATATÜRKLEŞECEK, YA ATATÜRKLER DEVLETLEŞECEK” sloganı ile yola çıkan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Kahveci konuşmasına ”Değerli il başkanlarım, teşkilat üyelerimiz, çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve bizleri televizyon ekranları başında izleyen değerli vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Bir pazar günü ılık bir pazar günü günlerden 7 Mayıs Barış Manço’nun meşhur 7’den 77’ye parçası aklınıza gelirse 7 neresi 77 neresi 7 Mayıs’ta 77 plakalı Yalova ilimizi açıyoruz şu anda.” diyerek başladı.

Dönemin başbakanı hanımefendi 7 Temmuz 1994 tarihinde 77 plaka olarak Yalova’nın 77 plakasını burada açıklamıştı. Sonra kanunla bir sene sonra Yalova il oldu. Şurada gezerken gördük Yalova için Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; Yalova benim şehrimdir. Heyhat Yalova’da ne Atatürk’ten eser kalmış, ne Türk’ten Eser kalmış ne bir şey var. Her yer Arapça Arap aklına ne geliyorsa, Yalova’da dün Devlet Bahçeli miting yaptı. Bugün Muharrem İnce yapacak.

Yalova’da Araplara her gün 150 daire satılıyor. Yalova genelinde 32 bin yabancı ikameti var mülkiyet üstünü saymıyorum. Yalova’nın nüfusu ne ki kaç. 150 bin hanenin 32 bini düş 3’te hesap et hani Araplar çocuk doğurmaz ya üç kişiden hesap ediyoruz. Yalova’da Yalovalı falan kalmamış bu iki, üçüncüsü muhteşem bir Arboretum Mustafa Kemal Atatürk döneminde dünyanın ve Türkiye’nin birçok yerinden toplanıp getirilen endemik bitkilerin yer aldığı muhteşem Arboretum, Suudi Arabistan Kraliyet ailesine satılmış.” ifadelerini kullandı.

”YÜRÜYEN KÖŞKÜN ARAZİSİ MİLLET BAHÇESİ Mİ OLDU”

”Yalovalılarda ellerinde MHP bayrakları ile geziyorlar. Devlet Bahçeli de bunu savunuyor. Milliyetçilik buysa yanlış o zaman yanlış bir tanım var ya da Muharrem İnce, Yalovalıysa biraz yüzü kızarır buraya gelirken. Yalova nereye yakın İstanbul’a yakın, Kocaeli’ne yakın şuraya yakın buraya yakın. Yalova’da Yalovalıların hükmü ne ki 32 bin hane var. Ne demek 32000 hane şehir gitmiş demek Sadece o mu yürüyen köşk o nerede arazisi millet bahçesi mi oldu, Ne oldu, Kime battı?

Hani Mustafa Kemal Atatürk’ün şehri, utanmadan bari o yazıyı yazmayın. Çünkü lanet olsun size diyecek ruhlar vardır. Öyle Atatürk’ün şehri özelliği kalmamış bir Yalova’dan bahsediyoruz. Peki bu dönemin sorunu mu? Hayır Turgut Özal 1987’de buraları Araplara açmaya başladıktan sonra devam eden bir süreç. Bütün Marmara etrafı Bursa, burası peki kim zengin oldu kardeşim. Yani madem bu kadar Arap buradan daire aldı bu daireleri satanlar bu toprağın sahiplerinin de en azından bir Sabancı kadar olması lazım. O da yok. Nerede bunlar” dedi.

Kahveci konuşmasına şu şekilde devam etti;

”Önümüzdeki hafta sözde seçim hikayesinin olup olmayacağını göreceğiz. Türkiye’de hortumlar, tornadolar, depremler aralıksız devam ediyor. Şu kadarını söyleyebilirim. Bundan sonra şiddeti biraz daha yükselecek. Dolayısıyla herkes amiyane tabirle kendi tedbirini alsın en değerli şey eldeki elmalar şu üstümüzdeki elbiselerin bir tanesini gidip alamıyoruz. Fiyatlar her dakika her gün artmaya devam ediyor. Ve Gelinen noktada Sayın başkanımızın ocağını açmış oluyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Yalova İl Hanı Hanife Zeynep Dursun’a mazbatasını takdim etti.

 

 

Kaynak: Atabey

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir